2010 m. gruodžio 18 d., šeštadienis

Trupininis pyragas/ Пирог с крошками.

Kai už lango šalta kažkaip tingisi eiti į parduotuvę, o kai norisi kažko skanaus, bet namie yra truputis margarino, cukraus, miltų ir dar šio bei to, galima išsikepti trupininį pyragąDažniausiai visko dedu iš akies, šįkart bandžiau paksaičiuoti
Taigi reikės:
1kiaušinio
8 valg. š. su kaupeliu cukraus (jei pyragui naudosite saldžią uogienę cukraus reiktų dėti truputį mažiau)
150 g. margarino arba sviesto
1 a. š. kepimo miltelių
miltų tiek, kad tešla neliptų prie rankų, bet nebūtų per kieta,
tirštos uogienės (aš naudojau saldžiarūgštę juodųjų serbentų uogienę).
Dubenyje ištriname cukrų su su kiaušiniu ir kepimo milteliais, tada pilame ištirpintą, bet nekarštą, margariną. Minkome tešlą, suformuojame rutulį, vyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą valandai. Tada tešlą dalyjame į dvi dalis: didesnę (maždaug 2/3 dalis) pyrago pagrindui ir mažesnę (1/3 dalį) trupiniams. Išardomą formą išklojame sviestiniu popieriumi, iš tešlos formuojame pagrindą su maždaug 2 cm borteliais. Tada dedame uogienę, iš likusios tešlos darome trupinius ir užklojame uogienę. Kepame 200 C laipsnių orkaitėje iki pyrago viršus lengvai paruduos. Labai skanu šiltas su pienu, bet taip pat skanus ir šaltas.

Когда на улице холодно как то лень пойти в магазин, но хочится что-то вкусное, но дома есть немного маргарина, сахара, муки - можно испечь пирог.
В большинстве случаев я делаю так на глаз, на этот раз я попыталась измерить сколько всего кладу.
Так что вам нужно:
1 яйца
8 ст. л с небольшим сахара (если вы будете использовать сладкое варенье сахара потребуется меньше)
150 г маргарина или сливочного масла
1 ч. л разрыхлителя
муки, чтобы тесто не липло к рукам, но небыло слишком твёрдое,
густого варенья (я использовала кисло сладкое варенье черной смородины).
Сбить в миску яйцо с сахаром и порошком для выпечки, хорошо перемешать, затем добавить расплавленый, но не горячий маргарин. Пальцами растереть до состояния крошки, сделать тесто, сформироват шар, намототь пленку и поместит в холодильник на час. Тогда поделить тесто на две части: большую (около 2 / 3) для нижнего основания пирога, (1 / 3) для крошек. Берём разъемную форму для выпечки, выкладываем пергаментом, распределяем тесто руками по дну и бортикам (около 2 цм) формы. Затем кладём варенье, посыпаем пирог из оставсыся теста сделаными крошками. Выпекать при температуре 200 градусов С пока пирог не подрумянится. Пирог вкусный теплый с молоком, но вкусный и холодный.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą