2010 m. lapkričio 18 d., ketvirtadienis

Naminė duona

Iškepti namie duoną galvojau jau seniai, tik kažkaip neprisiruošdavau, bet užpraėjusį šeštadienio rytą pažiūrėjusi "Ryto suktinį" ir pamačiusi kaip pagal labai paprastą receptą a kvietinė a, nusprendžiau, kad būtinai turiu pamėginti ją iškepti. Pirmą kartą, kai kepiau duoną truputį padauginau mielių, tačiau duona vis tiek buvo labai skani, tada kepiau dar du kartus ir abu kartus duona buvo suvalgoma per dieną, vaikai ją valgė kaip pyragą. Todėl, dalinuosi receptu.
Reikės:
3 puodelių kvietinių miltų ir dar šiek tiek duonos apminkymui, aš naudojau arbatinio puodelio dydžio "cappuccino" puodelį.
1 arbatinio šaukštelio sausų mielių (naudojau "Fermipan", bet manau ir kitos puikiausiai tiks)
2 arbatinių šaukštelių cukraus
1 arbatinio šaukštelio druskos
1 valgomo šaukšto aliejaus, šiek tiek vandens ir jei norite kmynų arba saulėgrąžų (vieną kartą kepiau su saulėgrąžomis, du kart su kmynais, vienodai gardu, su kmynais duona truputį rūgštesnė).
Į indą beriame miltus, cukrų, druską, mieles, kmynus arba saulėgrąžas, pilame aliejų, tada pilame vandenį (maždaug stilklinę) ir šaukštu maišome tešlą. Tešla turi gautis tiršta, bet ne kieta, maišant atlipti nuo indo sienelių. Tada paliekame duoną kilti 4-5 valandas. Duonai pakilus (tešlos kiekis padvigubėja), tešlą verčiame ant gausiai miltais pabarstytos lentelės arba stalo ir lankstome kaip vokelį, kol įminkysime šiek tiek miltų, tešla turi išlikti minkšta, ne per kieta. Tada suformuotą kepaliuką dedame į gausiai pabarstytą miltais indą, kuriame kepsime duoną. Aš naudojau puodą, kadangi duoną reikia kepti uždengtame inde, tam, kad duona nebūtų sausa, arba jei kepsite skardoje, reikės į orkaitę kaskart pašlakstyti vandens, na manau, dar galima apačioje padėti indą su vandeniu. Ir paliekame tešlą pastovėti dar 1 valandą. Pagal receptą duoną reikia kepti 30 min. 200-220 laipsnių orkaitėje, bet dėl to, kad mano orkaitė sena (arba aš rašydama receptą suklydau) aš duoną kepu 1 valandą. Paprasčiausiai po pusvalandžio reikėtų pažiūrėti ir nuspręsti reikia dar kepti ar ne. Kepaliukas turi būti gražiai rusvai apskrudęs. Duonai iškepus, traukiame iš orkaitės ir paliekame duoną 1 valandai pailsėti (turiu prisipažinti mes nė karto tiek neišlaukėme:)). Ir tada skanaujame.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą